Selam Beyler...

Discussion in 'Turkey' started by cabriyo, Apr 28, 2012.

1. Bende r125 kervanına katıldım daha ilk günden motorumu sevmeye başladım. gerçekten kendine bağlayacak güzellikte bir motor. yamahayı tebrik ederim.... inşallah hepimize kazasız belasız sürüşler dilerim...

Motor: 2012 YZF R125 50. yıl özel üretim
    125cc-15bg-129kg

Bildiğim farklılıkları:
    -Hafifletilmiş plastik elcikler
    -Hafifletilmiş gidon
    -Hafifletilmiş arka yay ve amortisör
    -Sarı yamaha amblemi
    -50. yıl etiketleri
    -Sedefli beyaz renk

Ekstra aksesuarlar:

Motor:
    -Akrapovich karbonfiber komple egzos sistemi
    -Katalitik ve orta susturucu iptali
    -NGK buji
    -KN yağ filtresi

Dış görünüm:
    -R125 Mono kapak
    -R125 koruma topuzu
    -Phillips 5000k ampüller ve kedi gözleri
    -Plakalık iptali
    -Ayaklık iptali
    -Jant şeritleri
    -Depo etiketi
    -Siyah ve Beyaz Karbon kaplamalar

Kıyafet:
    -Kask: Shoei- XR1100 mono white
    -Balaklava: Spidi
    -Kışlık Mont: Dainese - Racing Pelle - beyaz deri mont
    -Yazlık Mont: Dainese - Air Flux Tex
    -Sırt Koruma: Dainese - Shield Air G1 G2 Level 2
    -Pantolon: Dainese - P.D1 Kevlar
    -Diz Koruma: Dainese - Knee V
    -Eldiven: Spidi - C6 Coupe Carbon Leather Gloves

İleride düşünülen:
    -Malossi 182cc kit-Piston+Beyin
    -Difüzör kaplama
    -Ayaklık Kulakçıkları
    -Led arka sinyaller
    -Kırmızı vidalar
    -Michelin pilot aktiv 110/70/17 - 140/70/17 lastikler

2. Selam Cabriyo, kazasız belasız sürüşler dostum...
    Sana bir kaç sorum olacak?

1- Taktırdığın egzoz motorun sesini yüzde kaç etkiliyor...
    2- Benimde aynı motordan var, kullanma talimatlarında ilk bakım için 6 hafta yada 1000 km hangisi önce dolarsa diye bir şey var! Motor şu an 350 kmde! yağ oranı ve motor soğutma suyu oranı alt limitin biraz üzerinde sence 1000 km dolmasını beklemelimiyim?

3. sağol kardeşim,

1- egzoz diyebilirimki herkesi hayran bırakıyor, rakam istiyorsan sesi %300-400 artırıyor diyebilirim. yolda giderken arabaların alarmları çaldığı oluyor. ve gazı açıp kıstığın zaman patırtılı bir şekilde ses çıkarıyor, hatta bazen patlattığıda oluyor. yani sokağın başından egzozlu bir şey geldiği anlaşılıyor. 4-5bin devire kadar ses iyi ama üst devirlerde alt devirdeki gibi mükemmel değil. ancak 125likten bu sesin çıktığına herkes şaşırıyor. tabiki sistem komple sistem yani orta susturucu ve katalitik iptali var.

2- hayırlı olsun sanada kazasız belasız sürüşler. benim ilk motorum, motorsikelt bakım konusunda tecrübesizim, ancak arabadan iyi anlarım. ben rodajı aynı kullanım talimatındaki gibi yapıyorum. 6000 deviri geçmiyorum, gaza tam yüklenmiyorum. şu anda 220kmde, 500kmye kadar böyle. bir iki kez 7000 devire geldi o da adamı öldürmez. 500kmden sonrada aynı talimatlardaki gibi 8000deviri geçmemeyi düşünüyorum. böyle sürüyorsan sanmıyorum bir sorun olacağını. ancak yok akü suyu, bilmemneyin şuyu buyu beni rahatsız ediyor. aküyü en kısa zamanda değiştirecem. yuasa 6-10 amperlik tam bakımsız akü düşünüyorum. sonra dğer motorlarımdada kullnabilirim inş.

bu arada 50. yıl ile normal r125 in arasında renk dışında hangi farklar var tam olarak biliyormusun?

4. arkadaşlar merhaba

5. merhaba kardeşim

6. arkadaşlar ingiltereden veya ingiliz internet adreslerinden alacağınız parçalar için dikkat edin çalıntı veya 2. el motorsikletten sökülme parçaları iteledikleri oluyormuş...

7. my way :D selam beylerr

Attached Files:

8. selam bende de 2012 1bucuk ay oldu 650 km de...
    bu eksozu nerden tedarık ettın ?komple set olarak mı 1500 e geldı taktırmasını nerde yaptın bırde bı ara bı vıdeo ceksende sesını duysak?? :D

9. şu anda egsoz sesi tam bir referans olmaz çünkü malossi 182cc kit taktım. artık motor 25hp ve 182cc oldu. ancak ses çok güzel 125cc+akrapovic... 1550tl karbonfiber komple sistem boğazdan itibaren... 0,6hpde güç artışı veriyormuş. video ile uğraşamayabilirim kusura bakma ) ancak motor gelmeden önce sokaktan sesi geliyor... motorda egsoz önemli çünkü trafikte arabalar sesi duyup kenara çekiliyor veya dikkat ediyorlar... mototal diye bir yerden aldım kadıköyde yamaha bayii zannedersem. ancak egsoz zor bulunuyor...

10. hocam 182 cc kiti nerden temin ettin acaba

11. hocam kit malossi italyan malı, italyadan aldım bende. motoru 1 ay sonra satacam. 2. el almayı düşünürsen kiti ayrı olarak satabilirim şimdiden. 1000km yol yaptım kit ile rodajı henüz bitmedi öyle diyim. r125 ile ilgili hangi parçayı istersen 2. el olarak ayrı satabilirim şimdiden bilgin olsun.

satılık parçalar bu konuya giren diğer r125 sahipleri içinde geçerlidir

parçalar şunlar:
    marka isimleri ile yazıyorum isteyen googledan yazıp yenisinin fiyatlarını internetten öğrenebilir. orjinal bütün parçalar olduğu gibi duruyor. herşey ilk sahibinden....

performans
    malossi 182cc kit(piston,piston gömleği,beyin/ecu) 25hp kit
    malossi egzantrik mili
    malossi yağ filtresi
    malossi hava filtresi (açık tip, sünger filtre)
    bmc hava filtresi (kapalı tip, karton filtre)
    akropoviç komple boğazdan egsoz sistemi (komple karbonfiber) 125ccde 0,6 hp güç veriyor, 182cc kit ile daha fazla güç verir.
    renthal arka dişli(daha dayanıklı, ultra hafif, titanyum, sarı renk)
    renthal ön dişli(saatte 155km son sürati sağlıyor) orjinali 135km
    did zincir(daha dayanıklı, sarı renk)

güvenlik
    michelin daha kalın, daha yumuşak lastikler (250cc lik motorlar için olan seri)
    ebc ön fren
    koruma topuzu (orjinal yamaha aksesuar)

görünüm
    koyu renk ön cam (powerbronze marka)
    mono kapak (orjinal yamaha aksesuar)
    karbon fiber arka çamurluk (powerbronze marka)

12. Egzoz için konuşalım cabriyo bana telefondan ulaşabilirmisin? 534 213 4600